Управляющие системы и машины, №5, 2018, стаття 7

DOI: https://doi.org/10.15407/usim.2018.05.069
Романюк О.О. Інформаційне забезпечення функції зберігання цифрових медичних зображень в інформаційному середовищі закладу охорони здоров’я. Управляющие системы и машины. 2018. № 5. С. 69-78.

Abstract on English.

Романюк О.О., м.н.с., Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН та МОН України, просп. Глушкова, 40, Київ 03187, Україна

УДК  004.75+004.932.2:616

Інформаційне забезпечення функції зберігання цифрових медичних зображень в інформаційному середовищі закладу охорони здоров’я

 Розглянуто комплекс складників, завдяки яким створюється єдиний медичний інформаційний простір закладу охорони здоров’я. Прикладом таких складників можна взяти РІС (радіологічна інформаційна система), МІС (медична інформаційна система), ЛІС (лабораторна медична система), ДІК (діагностично-інструментальний комплекс) тощо. Для створення медичного інформаційного середовища проаналізовано наявні діагностично-інструментальні комплекси, визначено загальний обсяг діагностичних досліджень та обсяги інформації на одне дослідження різної модальності.

Описано етапи вибору, тестування та впровадження системи отримання, обміну та архівування медичних зображень як частини інформаційного медичного середовища. За результатами апробації було визначено програмний продукт, який забезпечує доступ до діагностичних систем, передачу визначених файлів для зберігання у цифровому сховищі та доступ користувачам до цих зображень.

Розглянуто структуру (база даних, цифрове сховище та DICOM Server) і функції модулю збереження медичних зображень: перевірка файлів, зв’язок з МІС, конвертація та передача ЦМЗ.

Завантажити повний текст в PDF (українською).

Ключові слова: інформаційний медичній простір, медичні інформаційні системи, цифрові сховища, діагностично-інструментальний комплекс.

Надійшла 04.12.18